Czerwona energia jest odpowiedzialna za relacje.

Napędza ją potrzeba czucia. Przejawia się empatią, intuicją, łatwością nawiązywania kontaktów, bardzo dużą komunikatywnością. Taka osoba jest bezinteresowna i lubi się wyróżniać: kolorem, fryzurą, a czasem zachowaniem. Dąży do bliskości i wymiany na poziomie uczuć i emocji. Jest odważna. 

Barwa daje energię! Jak oddziałuje czerwony kolor na nasze wnętrze?

Czerwień – rozgrzewa, pobudza, zwiększa ochotę na seks, skłania do szczerości i komunikacji, ale też pomaga w skupieniu (np. w teatrze). Nie zalecana w nadmiarze w sypialni (chyba, że mamy problem z porannym wstawaniem) oraz w kuchni. Pożądana jest w salonie, a w postaci dodatków - w każdym wnętrzu.

Czerwień dodaje sił, chęci do życia i pewności siebie!

Twoje reakcje mogą stać się szybsze i silniejsze, gdy widzisz czerwień, ponieważ Twój mózg postrzega go jako znak niebezpieczeństwa. Dlatego Twoje ciało przygotowuje się do obrony lub ataku. Może pomóc w sportach takich jak podnoszenie ciężarów, w których potrzebujesz krótkiej dawki siły, ale może rozpraszać uwagę w innych sportach i aktywnościach wymagających strategii, kreatywności lub bardziej złożonych ruchów.

Długość fali koloru czerwonego pobudza układ współczulny, czyli przyspiesza tętno i krążenie, podnosi temperaturę ciała oraz ciśnienie, wzmacnia funkcjonowanie narządów wewnętrznych, szczególnie serca, i poprawia przemianę materii.

Jaki kolor ubrać na randkę (jeśli jesteś kobietą)?

Czerwony. Czerwony to kolor namiętności i sprawia, że ​​krąży krew. Kobiety mogą to nosić, aby przyspieszyć bicie serca w czasie ich randki.

Naświetlania tym kolorem zwiększają ilość czerwonych krwinek. Czerwień pobudza także nerw czuciowy i wzmacnia nasze zmysły, np. poprawia apetyt. Wspomaga też wytwarzanie adrenaliny oraz dodaje sił umysłowi i ciału.

Czerwień polecamy osobom, które mają zimne kończyny ciała, niskie ciśnienie, cierpią z powodu bólu pleców i krzyża, chorób krwi, a także na początku przeziębienia lub wtedy, kiedy ogólnie brak nam sił i jesteśmy zmęczeni.

Czerwień dodaje sił, chęci do życia i pewności siebie!

Produkt został dodany do listy ulubionych