Zieleń to kolor roślin, kolor Natury.

Nie ma nikogo, kto nie odpoczywa w otoczeniu roślin. Na całym świecie kolor ten jest używany jako symbol bezpieczeństwa.

Gdy nosimy zielony kolor, wprowadzamy do siebie i innych uspokojenie i relaks.

Wśród kolorów tęczy zieleń jest dokładnie pośrodku między kolorami ciepłymi i zimnymi, będąc najbardziej harmonijnym i zrównoważonym kolorem.

Kolor zielony może pomóc w pobudzeniu kreatywnych wzlotów. Naukowcy porównali go z białym, szarym, czerwonym i niebieskim. Rezultat? Zielony pomógł ludziom lepiej radzić sobie zarówno z działaniami opartymi na słowach, jak i na obrazach. Jeśli więc szukasz nowego koloru ścian do biura, pomyśl o zieleni. Lub przenieś swoje biurko na pole golfowe.

Odprężając, zieleń usuwa agresję i łagodzi konflikty.

Również stabilizuje i wyrównuje energię fizyczną. Możesz być szczęśliwszy i mniej zmęczony, gdy ćwiczysz wokół koloru zielonego. Ma więc sens, aby ludzie ćwiczący na świeżym powietrzu, gdzie jest więcej zieleni, czuli się lepiej. A posiadanie większej ilości „zielonej przestrzeni” w miejscu zamieszkania, poprawia zdrowie psychiczne.

Dobrze działa na układ nerwowy oraz wyrównuje krążenie i ciśnienie krwi. Tak jak naturalna zieleń, kolor zielony ma efekt detoksykacyjny.

Przynosi także harmonię w komórkach, więc można oczekiwać dobrego działania w przypadku chorób nowotworowych.

Jaki kolor powinien dominować na biurku i wokół miejsca pracy?

Zielony. Wybrane kolory mogą znacznie wpłynąć na Twoją produktywność. Kolor zielony jest kojący dla oczu i powoduje najmniejsze zmęczenie oczu. To dobry wybór dla komputerów stacjonarnych, jeśli spędzasz wiele godzin przed ekranem.

Produkt został dodany do listy ulubionych