Żółty - kolor radości, który wiąże umysł z Tobą (kolor czakry splotu słonecznego)

Dzieci w każdym kraju rysują słońce i jego światło w kolorze żółtym. I rzeczywiście jest on najbardziej zbliżony do światła naturalnego.

Najszlachetniejsze światło wyrażane jest jako kolor złoty, który ma najbardziej pozytywne oddziaływanie na duszę, ale często zamienia się go właśnie kolorem żółtym.

Kolor ten tworzy optymizm, otwartość i pozytywną atmosferę, w której łatwo można się komunikować i dzielić radością z innymi.

Symbolizuje przyjaźń, humor, pewność siebie, satysfakcję i nadzieję na przyszłość.

Ożywia umysł i dostarcza energii, więc stosujmy go, kiedy jesteśmy przemęczeni bądź wpadliśmy w depresyjny nastrój!

Energia żółta jest energią zasobów. Uruchamia ją chęć posiadania własnego terytorium i wpływów. Przejawia się poprzez szczodrość, zmysłowość, gościnność. To tzw. karmicielka.

Żółty kolor pobudza lewą część mózgu i daje jasne światło dla jego pracy, czyli podwyższa nasz potencjał intelektualny, zdolność logicznego myślenia, pamięć i możliwości otrzymania twórczego natchnienia.

Dobrze więc korzystać z jego pomocy na egzaminach czy w pracy! Wzmacnia także mięśnie i skórę oraz odporność nerwową.

Zbawiennie wpływa na układ trawienny, pobudza przemianę materii i metabolizm.

Esencją każdej energii jest oczywiście kolor, im więcej tego koloru w naszym otoczeniu – tym lepiej. Nie musimy od razu przemalowywać sobie całego mieszkania na żółto, może wystarczy położyć narzutę czy ułożyć żółte poduszki. Można puszczać muzykę, która jest przypisana energii żółtej, np. Beethovena albo reggae. Możemy dodać wiele żółtych elementów w naszym otoczeniu. Albo oglądać albumy z malarstwem, które reprezentuje daną energię.

Produkt został dodany do listy ulubionych