5 błędów popełnianych przy makijażu oka

5 błędów popełnianych przy makijażu oka

Błędy w makijażu oczu

Większość kobiet nakłada makijaż codziennie i mogłoby się wydawać, że nie powinno to sprawiać dużego problemu. Zazwyczaj malujemy się w określony sposób, nawet przez kilka lat, z powodu przyzwyczajenia. Często także używamy znanych nam akcesoriów i kosmetyków przez dłuższy czas, ponieważ obawiamy się, że coś nowego wpłynie niekorzystnie na nasz wygląd. Co jednak, jeśli Twoje codzienne techniki powodują makijażowy błąd? Sprawdź, czy go nieświadomie nie popełniasz i dowiedz się jak go uniknąć.

Podstawa w makijażu oka

Zanim przystąpimy do aplikacji cieni powinniśmy zwrócić uwagę na odpowiednie przygotowanie powieki. Co to oznacza w praktyce? Nakładając cienie bezpośrednio na powieki, powstaje ryzyko, że nie uzyskamy oczekiwanego efektu. Cienie będą blado wyglądać, zważą i zbiorą się w załamaniu powieki lub powstaną prześwity. Dlatego też podstawą jest nałożenie przeznaczonej do tego bazy lub fluidu. Baza jest produktem, który nałożony opuszkiem palca na powieki zapewni trwałość makijażu. Możesz go wykonać następująco:

- nałóż bazę (Mineralny Cień/baza mat lub z rozświetleniem od firmy Vipera), ewentualnie lekko przypudruj powieki, dopiero po tym nałóż cienie. To znacznie ułatwi ich blendowanie. Kolory będą bardziej intensywne, zachowają trwałość

 Rozblenduj cienie

Nieumiejętne blendowanie cieni jest jednym z podstawowych błędów w makijażu. Słabo roztarte, z ostrymi granicami koloru, dają efekt niedbałego makijażu. Jak poprawnie rozblendować cienie, aby uzyskać naturalny efekt cieniowania? Wystarczy, że miękkim pędzlem będziesz wykonywać kuliste i pociągłe ruchy od zewnętrznej do wewnętrznej strony powieki i z powrotem. Praktyka czyni mistrza!

Linia wodna

Czarna kredka na linii wodnej oka - najczęstszy błąd makijażowy. I wcale nas to nie dziwi. Kiedyś taki make-up był wręcz modny. Linia wodna pomalowana na czarno daje efekt znacząco pomniejszonego oka, a nie na tym nam przecież zależy, prawda? Co zatem zrobić? Zastosuj po prostu kredkę w jasnym kolorze, np. jasno-beżowym. W ten sposób pomalowana linia wodna faktycznie powiększy oko. A jeśli lubisz mocniejsze podkreślenie, użyj pasemka ciemniejszego cienia na dolnej powiece i lekko rozetrzyj. Pożądany efekt optycznie większych oczu - gwarantowany!

Kreska

Intrygujące i wyciągnięte kreską kocie oko - marzenie! Kreska musi być idealnie prosta i symetryczna, a to nie lada wyzwanie. Niekiedy kobiety pomagają sobie naciągając delikatną skórę powieki w bok. Faktycznie, kreska wtedy wychodzi prosto. Natomiast, gdy skóra wraca do swojego naturalnego stanu, makijaż jest załamany i wykrzywiony. Dlatego też malując kreskę, patrz na wprost, ponieważ ważne jest, aby kreska wyglądała dobrze przy naturalnie otwartym i rozluźnionym oku.

Drugim błędem jest zbyt gruba kreska, która przy otwarciu oka, wydaje się pokrywać praktycznie całą powiekę. Taki makijaż również zmniejsza nam optycznie oczy oraz wizualnie skraca rzęsy. Idealna kreska powinna być cienka i pozostawiać na środkowej części powieki jak najwięcej “przestrzeni”, tym samym nie obciążając makijażu. Jej najgrubszy odcinek powinien się koncentrować na zewnętrznym kąciku oka. Proste, prawda?

Wytuszuj

Zły sposób tuszowania rzęs. Co z tym zrobić? Szczoteczkę od tuszu wciśnij od samej nasady dolnej części rzęs i przeciągnij aż po same końce ruchem zygzakowatym, który ma za zadanie je rozdzielić i równomiernie pokryć. Nie polecamy malowania rzęs od góry - to sprawi, że rzęsy będą ciężko opadać. Natomiast nałożenie produktu od dołu spowoduje, że rzęsy będą podkręcone i uniesione oraz otworzą nam oko. Nie czekaj na wyschnięcie poprzedniej warstwy przed nałożeniem kolejnej. Szafirowa maskara nałożona na czarną, pięknie podkreśla urodę oczu. Pamiętaj także o wytuszowaniu dolnych rzęs! Pięknie zdefiniowane i podkreślone rzęsy wizualnie powiększają oczy.

Przedstawiliśmy Wam 5 najczęściej popełnianych błędów przy makijażu oka. Czy któryś z nich nieświadomie popełniałaś?

Wszystkie komentarze

Zostaw odpowiedź