Makijaż dla Nastolatków - kamuflaż doskonały

Makijaż dla Nastolatków - kamuflaż doskonały

Młodzieńcza skóra, o ile jest zdrowa, jest pełna blasku, jędrna, doskonale napięta, świetlista i gładka. Wszystko, czego potrzebuje, to subtelne podkreślenie naturalnego efektu oraz zaakcentowanie pojedynczych detali, aby twarz zachwycała swym urokiem… chyba, że do gry wkracza trądzik. 

Acne vulgaris – budzi postrach wśród młodzieży, nie tylko płci pięknej. Chodzi nie tylko o relacje i akceptację w grupie rówieśniczej, ale również o samoakceptację. Jeśli okresowi dorastania towarzyszą zmiany skórne, to rolą makijażu jest wsparcie w tworzeniu iluzji zdrowej skóry.

Wsparcie może być bardzo efektywne dzięki dostępności derma-kosmetyków, które swoimi właściwościami wygaszają zmiany skórne towarzyszące trądzikowi.

Zmianom trądzikowym towarzyszą nierówności skóry, rozszerzone ujścia gruczołów łojowych, nadmiar wydzielanego sebum oraz zaczerwienienia w obszarze zmian. Takie dolegliwości obniżają nastrój, a nawet wywołują głęboki stres. 

Ogromnie skuteczne dermo-kosmetyki do likwidowania kłopotów skórnych cery trądzikowej zostały wprowadzone do anty-trądzikowego programu COS-MEDICA. 

BIO-SERUM na Noc z czystym  kwasem azelainowym, działa przeciwbakteryjnie, leczy przebarwienia, reguluje pracę gruczołów łojowych, zwęża pory, wygładza i rozjaśnia blizny po-trądzikowe, koi skórę. Zapobiega powstawaniu zaskórników. Miło jest obudzić się z odnowioną, gładką twarzą. 

Antybakteryjne, niezwykle skuteczne działanie wspierają dwa produkty do mycia skóry ze skłonnością do zmian trądzikowych - PŁYN OCZYSZCZAJĄCY SKÓRĘ z Azeloglicyną oraz DERMA-PEELING z ekologicznymi drobinkami z pełnoziarnistego ryżu w glicerynowych otoczkach,  który usuwa wszelkie zanieczyszczenia i resztki makijażu oraz złuszcza martwy naskórek. Stosując skuteczne  produkty, młody człowiek nie dopuszcza do namnażania się bakterii na powierzchni skóry, co zapobiega pogłębianiu się zmian trądzikowych.

Po porannym umyciu,  tłusta cera wymaga zastosowania MAKEUP PRIMER’a - matującej bazy pod makijaż, która kontynuuje efekty nocnego leczenia przeprowadzanego przez BIO-SERUM. Primer jest barierą nie do przebycia dla bakterii.  Podobnie jak BIO-SERUM, Primer zawiera kwas azelainowy, a poza tym kwas hialuronowy i aloes. Wyrównuje nierówności oraz zmniejsza widoczność porów. Wykazuje działanie kojące, łagodzące i nawilżające. Trzeba wiedzieć, że skóra tłusta jest najczęściej sucha i należy ją nawilżać. 

W czasie zmagań z problemami natury estetycznej młodzież często rozpoczyna swoją przygodę z makijażem. Makijaż dla nastolatków borykających się z trądzikiem powinien być lekki, ale skutecznie maskować niedoskonałości. Ze względu na ryzyko zaostrzenia zmian skórnych, nie rekomenduje się ciężkich, kryjących podkładów. FLUID MATUJĄCO - KRYJĄCY z linii COS-MEDICA o właściwościach koloryzujących i leczniczych wykonany na bezolejowej bazie oferuje mineralne, optymalne krycie i matowienie skóry z tendencją do wybłyszczania.  Ennacomplex, Baycusan, Kwas Hialuronowy, Witamina E naturalne filtry, są wspaniałe i wyjątkowo łagodne, nie wywołują podrażnień ani nie obciążają skóry. Z tego powodu są też idealne w makijażu chłopców i młodych mężczyzn.

Bezolejowy KOREKTOR KURUJĄCY do punktowego stosowania oraz FLUID COS-MEDICA warto aplikować wklepując je antyseptycznym blenderem CLEAR SKIN, a nie rozcierając. Dzięki takiej technice aplikacji, pigmenty zawarte w podkładzie pozostają dokładnie w miejscu aplikacji. Makijaż warto utrwalić pół-transparentnym Pudrem prasowanym SMOOTH FINISH lub transparentnym sypkim NO MORE SHINE.  

Zaskórniki, grudki, krostki oraz nadmiar sebum spędzają sen z powiek nastolatków, dla których chęć podobania się, podkreślania swojej atrakcyjności  jest ogromnie ważna. COS-MEDICA pomaga.

Wszystkie komentarze

Zostaw odpowiedź