3 kroki podczas dobierania idealnego podkładu do cery

3 kroki podczas dobierania idealnego podkładu do cery

Który podkład będzie dla mnie odpowiedni?

Będąc w drogerii, wiele z nas minutami wpatruje się w półkę z podkładami. “Który podkład wybrać?”, “Czy ten będzie odpowiedni dla mojej cery?”, “Ten za ciemny… Ten za jasny…”. Towarzyszą nam wtedy podobne myśli. Nic zresztą dziwnego - w końcu wybór odpowiedniego odcienia podkładu nie należy do najłatwiejszych zadań. Mimo to, jest to do zrobienia. Czasami może okazać się to czasochłonne oraz być bardziej metodą prób i błędów. Jednak warto poświęcić temu nieco więcej uwagi, by później móc się cieszyć pięknym makijażem. Poniżej, zdradzimy Ci kilka wskazówek, które następnym razem ułatwią wybór tego idealnego podkładu.

#1 Określ typ swojej skóry

Aby móc wybrać odpowiedni dla siebie odcień podkładu, dobrze jest znać typ swojej cery. Współcześnie, kosmetyki, które mamy do wyboru na sklepowych półkach, oprócz funkcji maskującej, mają także mnóstwo właściwości pielęgnujących skórę. Źle dobrany podkład pod względem typu skóry będzie spływał, ważył się lub powodował, że suche skórki staną się bardziej widoczne. Innymi słowy, po prostu będzie to wyglądać nieestetycznie. Jeśli jesteś posiadaczką skóry tłustej, powinnaś wybierać wodne formuły, które w swoim składzie będą mieć substancje matujące, antybakteryjne, a przede wszystkim takie, które nie zapychają porów. Jeśli z kolei, masz skórę suchą, idealną dla ciebie opcją będzie podkład nawilżający, czyli taki z dodatkiem olejków. Oprócz krycia, nawilży on także Twoją cerę. Panie z cerą dojrzałą, która nieco bardziej pozbawiona jest blasku oraz posiada widoczne zmarszczki, powinny wybrać podkład rozświetlający. Jest on także czasami nazywany podkładem liftingującym. Znajdujące się w nim drobinki odbijają światło, co sprawia, że skóra twarzy jest rozświetlona i promienna. Natomiast satynowa formuła podkładu, wygładza twarz. Po określeniu typu cery, pozostaje wybrać odpowiedni odcień, czyli czas na to, co wielu kobietom spędza sen z powiek.

# 2 A co jeśli chodzi o podtony?

Tonację podkładów można podzielić na różową i żółtą. Różowa to inaczej tonacja chłodna, natomiast żółta jest tonacją ciepłą. Ważne jest to, aby dobrać odpowiednią dla siebie tonację, która będzie odpowiadała odcieniowi skóry. Jeśli masz ciepły typ urody - Twoje włosy są jasne, bądź rude, opalasz się na brązowo, jest duże prawdopodobieństwo, że idealny dla Ciebie będzie podkład o żółtych lub oliwkowych podtonach. Jeśli z kolei masz jasny typ urody, często masz do czynienia z oparzeniami słonecznymi, Twoje włosy są w chłodnym odcieniu, a żyłki pod skórą dłoni wybijają się na fioletowo, powinnaś sięgnąć po podkład o różowych podtonach.

#3 Nie powielaj błędu! Sprawdź odcień na cerze.

Wybierając podkład, wiele z nas sprawdza jego kolor na dłoni, a następnie wybiera ten, który najbardziej odpowiada jej odcieniowi. Jest to duży błąd, ponieważ skóra dłoni różni się nieco od skóry twarzy. Dobierając podkład w ten sposób, można być niemal pewnym, że jest on źle dobrany. Jak więc wybrać ten idealny odcień? Najlepiej jest testować kolor, nakładając podkład od razu na twarz. Wybierz odcienie, które najbardziej przypominają odcień Twojej cery. Najlepiej jest ograniczyć się do kilku, na przykład trzech. Po kolei, nałóż je na żuchwę, a następnie przeciągnij do szyi. Rozsmaruj je. Ten, który stapia się ze skórą będzie tym odpowiednim podkładem. Często bywa tak, że sztuczne światło w drogeriach przekłamuje efekt, dlatego warto poprosić ekspedientkę o próbki danych podkładów i wypróbować je w domu w naturalnym świetle.

Testuj i bądź cierpliwa

Jak pisałyśmy na wstępie, wybór tego odpowiedniego podkładu może być czasochłonny oraz stać się bardziej metodą prób i błędów. Testuj, próbuj podkłady, aż w końcu znajdziesz ten “stworzony” dla Ciebie. Najważniejsze jest to, aby nie zrazić się po pierwszym niepowodzeniu. Wytrwałości i powodzenia!

Wszystkie komentarze

Zostaw odpowiedź