Jaki makijaż sprawdzi się w przypadku opalonej skóry?

Jaki makijaż sprawdzi się w przypadku opalonej skóry?

Opalona skóra zawsze wygląda świetnie. To właśnie lato umożliwia nam porzucenie kosmetyków mocno kryjących, a tym samym obciążającym skórę.

Makijaż opalonej twarzy, jak wykonać go dobrze?

Makijaż letni, który sprawdzi się w przypadku opalonej skóry to przede wszystkim lekkie formulacje i doskonale dobrana kolorystyka. Możemy liczyć na to, że złoto i wszelkie kosmetyki rozświetlające, brązujące, a także w przypadku cery i ust z błyskiem, sprawdzą się świetnie. Warto postawić na efektowne rozświetlenie, chociaż wyraźne akcenty często okazują się doskonałym rozwiązaniem.

Usta w lecie

Kiedy nie do końca dobrze czujemy się w błyszczących ustach, to warto postawić na mat, nawet latem. Świetnie sprawdzą się tutaj wszelkiego rodzaju satynowe, kolorowe i trwałe pomadki. Blask powiększa usta, ale nie jest trwały. Chociaż ciepła pogoda wydaje się kosmicznie zrównana z różami, koralami i czerwieniami, nie ma powodu, aby Twoje ulubione odcienie jagód i wina musiały ukrywać się latem. Znany wizażysta Allan Avendaño mówi, że odważniejsze kolory, takie jak fuksja, w różnych wykończeniach – przezroczystych, błyszczących, matowych – są letnimi odcieniami. Jego wybór to matowa szminka w płynie. Twoja letnia czerwień powinna być trochę chłodniejsza niż jesienna i zimowa czerwień. W zależności od odcienia skóry może nawet graniczyć z głębokim różem lub, na drugim końcu spektrum, z jasnym koralem.

Błysk również na twarzy.

Kiedy chcemy wykonać makijaż, który nie tylko doskonale się prezentuje, ale także maksymalnie podkreśli naszą opaleniznę, to warto zastosować kosmetyki rozświetlające również na twarz. Doskonale sprawdzą się nie tylko lekkie podkłady rozświetlające, kremy BB, a także wszelkiego rodzaju bazy rozświetlające. Możemy ten efekt dodatkowo wzmocnić rozświetlaczem, a także bronzerem, który będzie zawierał złote drobinki. Maksymalnie wydobędzie opaleniznę karnacji i pozwoli nam wyglądać promiennie i zdrowo. Musimy mieć na uwadze fakt, że brak nawilżenia podkreśli wszystkie suche skórki, a także zmarszczki. Słońce wzmaga przesuszenie skóry, dlatego wykonując makijaż letni, musimy pamiętać, aby uprzednio skórę doskonale nawilżyć np z BIO-KOMPLEKS dla suchej skóry . Odpowiednia pielęgnacja sprawi, że każdy makijaż będzie prezentował się dobrze, a my osiągniemy powabny wygląd.

Opalona skóra wygląda na zdrowszą.

To właśnie latem swobodnie eksponujemy walory naszej urody. Warto pomyśleć o tym, aby również dekolt miał wyrównaną karnację i połyskiwał lekko iskrzącym efektem sypkiego Pudru CELEBRITY lub SPARKLING SPRAY. Możemy wtedy prezentować się świetnie w sukienkach i bluzkach z odkrytymi ramionami. Warto mieć na uwadze fakt, że w lecie warto stawiać na tusze wodoodporne, które będą wytrzymywać nie tylko pot, ale także letnie kąpiele.

Wszystkie komentarze

Zostaw odpowiedź